Division 4 Competitions

Home Page

Back to Competitions

 

Singles Div 4

COUNTY COMPETITIONS

Results should be phoned in before 9.30p.m OR as soon as competition is completed

Tel No.  07979 881918 e-mail:mohayes1947@gmail.com (Ashford Rail)

Please ensure you telephone result and only follow- up with an email. When emailing result or leaving a message please state which competition, also your name and number plus your opponents name and number. If follow-up via email please retain your competition card, if only telephoning result then score cards MUST be sent  to:

Ms Mo Hayes, 148 Manorfield, Ashford, TN23 5YP

 

PLEASE NOTE IT WILL BE YOUR RESPONSIBILITY TO RAISE ALL COMPETITION CARDS; ALL RESULTS WILL BE E-MAILED TO THE CLUBS’ DESIGNATED MEMBER WHO WILL BE EXPECTED TO PUT ALL RESULTS ON THEIR CLUB’S NOTICEBOARD

 

As a matter of courtesy, competitors are requested to confirm start time of match with their opponents

Please note all players names must be entered on Score Cards

 

Pairs Div 4

Triples Div 4

Fours Div 4

Maude Woods Div 4

Senior Fours Div 4

 

Entry

Name

Entry

Name

Entry

Name

 

ASHFORD RAIL

 

 

KEARSNEY

 

HERNE BAY (CONT)

1

Chris Breeds

 

41

Lyn Smith

77

Lin Riches

2

Sophie Else

 

42

Sheila Swinerd

78

Christine Stuart

3

Gill Hawkes

 

 

LENHAM

79

Sara Trotter

4

Mo Hayes

 

43

Natalie Larby

80

Mary Watson

5

Hazel Larkin

 

44

Carol Morton

81

Joyce Whitlock

6

Belinda Williams

 

45

Julie Parker

82

Diane Wiltshire

 

ASHFORD TOWN

 

46

Sharon Sefer

 

MARGATE

7

Allyson Betts

 

47

Jan Skinner

83

Rosemary Davenport

8

Gillian Howard

 

48

Erika White

84

Miriam Ibbotson

9

Judy Walker

 

 

LYMINGE

85

Sheila Taylor

 

BOUGHTON-U-BLEAN

 

49

Anita Jones

 

RAMSGATE

10

Karen Fletcher

 

50

Ann Port

86

Maureen Hedges

11

Karen Gentry

 

 

NEW ROMNEY

87

Ann Pearce

12

Brenda Graham

 

51

Alison Taylor-Marie

 

SANDWICH

13

Mary Mellett

 

 

BETTSHANGER

88

Sue Chapman

14

Lena Rogers

 

52

Yvonne Chidwick

89

Natalie Fox

 

CANTERBURY

 

53

Sue Walford

90

Glynis Gray

15

June Baker

 

 

BIRCHINGTON

 

ST LAWRENCE

16

Chrissie Barr

 

54

Sylvia Pritchard

91

Trish Bax

17

Sue Close

 

55

Christine Rogers

92

Terri Weyand

18

Christine DeWeduwe

 

56

Simone Warren

 

THANET

19

Yvonne Gambrill

 

 

BROADSTAIRS

93

Claudia Carey

20

Alison MacDonald

 

57

Carol Anselmi

94

Jane Evans

21

Sue Mates

 

58

Rita Horner

95

Alison Manby

 

CHERITON

 

59

Maggie Lane

 

VICTORIA PARK

22

Leah Bamford

60

Linda McRitchie

96

Shirley Haynes

23

Linda Preston

 

 

97

Anita Hubbard

24

Sharon Todd

 

CHISLET

98

Jean Johnson

 

FOLKESTONE

61

Sue Clarke

99

Ivy Line

25

Rosemary Bowles

62

Diana Coupland

100

Hilary Marsh

26

Heather Rice

63

Lesley Eames

101

Sandra Tracey

27

Barbara Willis

 

CLIFTONVILLE

 

WHITSTABLE

 

FOLKESTONE PARK

64

Denise Armstrong

102

Barbara McGillicuddy

28

Melissa Abbott

 

DANE PARK

103

Patricia Vaz

29

Ann Harrison

65

Linda Benghidah

 

 

30

Harriet Haynes

66

Susan Leadbetter

 

 

31

Beth Hopper

67

Hannah Luke

 

 

32

Jean Phillips

 

DEAL

 

 

 

GATEWAY

68

Daphne Ellis

 

 

33

Sian Howe

69

Jill Solly

 

 

 

HYTHE

 

HERNE  BAY

 

 

34

Louise Crane

70

Gill Baker

 

 

35

Kay Keesing

71

Ellen Foster

 

 

36

Chris Lock

72

Eunice Holder

 

 

37

Liz Marchant

73

Pauline Hougham

 

 

38

Margaret Maris

74

Barbara Morris

 

 

39

Margaret Mortimer

75

Marianne Offer

 

 

40

Madeline Ryan

76

Lyn Phillips